Výuka na London Hospital School

Helen

Pohled na výuku na London Hospital School v těchto nejneobvyklejších dobách. Chelsea Community Hospital School (CCHS) má nyní sedm lokalit rozmístěných po čtvrti Royal Borough of Kensington & Chelsea a City of Westminster v Londýně ve Velké Británii.
Jsem vedoucím učitelem na jednom z nových webů CCHS.

Dozvědět se více

V tomto konkrétním nemocničním areálu máme velký počet dlouhodobých zámořských žáků, kteří jsou vyučováni v rámci multidisciplinárního týmu (MDT) pro neuro rehabilitaci. Děti a mladí lidé se pohybují ve věku od 2 do 19 let a často mají složité speciální vzdělávací potřeby spolu s celou řadou zdravotních potřeb, včetně získaných poranění mozku, epilepsie a srdečních problémů. 

Byla to náročná doba, kdy jsme pracovali na zablokování, a přestože je nemocnice dobře vybavena, stejně jako mnoho lidí pracujících v nemocnicích po celé zemi, jsme museli pracovat s omezeními a frustrací.

Naši žáci mají i nadále dobrý přístup k terapii a škole. Největší výzvou však byla izolace. Děti a mladí lidé jsou ošetřováni v jednotlivých místnostech; i když to nabízí některé výhody v souvislosti s kontrolou infekce, zvyšuje to pocit izolace a oddělitelnosti. Příležitosti opustit své pokoje a setkat se s dalšími mladými lidmi byly omezené, přičemž byly omezeny také návštěvy rodin. Kromě toho se musely zastavit příležitosti opustit nemocnici pro krátké návštěvy nebo domácí dovolenou.

V důsledku změn v rutině a zkušenostech jsem si všiml, že naši žáci bojovali a měli rostoucí pocit izolace a nízké nálady. To je jeden z důvodů, proč je výuka důležitější než kdy dříve, pokud jde o vnášení nových zážitků a smyslových aktivit do jejich místností.

Výzvou pro nás bylo být ještě kreativnější v tom, co děláme. Musíme zohlednit, jaké zdroje můžeme vzít do místností, pokud jde o kontrolu infekce, a také to, jak můžeme efektivně komunikovat při používání omezujících OOP. Mnoho našich žáků má angličtinu omezenou a jejich specifické vzdělávací potřeby mohou přidat další komunikační výzvy. Je proto zásadní, abychom našli způsoby, jak efektivně komunikovat. Komunikace není důležitá pouze pro zajištění učení, ale je zásadní pro zajištění ujištění a podpory ve velmi náročné době.

Nošení OOP bylo nepohodlné a mělo distanční účinek. Je těžké nesdílet úsměv a jsem si vědom toho, že to, jak komunikujeme, náš hlas, změna tónu a mimika jsou pro tyto mladé lidi tak důležité. K podpoře naší výuky používáme „Totální komunikaci“, která pomohla zmírnit některé bariéry nošení masky, to znamená, že podepíráme a používáme symboly, dotykové narážky a oční pohled, abychom podpořili optimální komunikaci.

Stejně jako mnoho škol jsme přijali použití Microsoft Teams pro online učení, když jeden zaměstnanec musel chránit, ale pouze pro naše schopnější studenty. Pro mnoho našich žáků byla skutečnost, že jsme mohli pokračovat ve výuce tváří v tvář, zásadní pro to, aby získali výuku a širší podporu, kterou potřebují pro další učení.

Vzhledem k tomu, že se uzamčení uvolnilo, jsme byli schopni vytvářet projekty a plánovat práci ve spolupráci s naším týmem MDT ohledně individuálních terapeutických a vzdělávacích cílů dětí s využitím našeho místního prostředí. Naplánovali jsme kvízy, kontrolní seznamy i aktivity týkající se každodenního života a komunikačních dovedností. Tato práce vyvrcholila návštěvou zoo a místního parku.

Žáci a tým zde jsou odolní partou, které se daří ve vzájemných vztazích, a já pro jednoho opravdu poklad, který se vrací do práce po mých dvou týdnech doma s kašlem (ne Covid, jak se ukázalo). Vděčný za to, že dělám práci, kterou miluji, s mladými lidmi, kteří jsou nadměrně inspirativní a odvážní. 

Helen 

Sociální sítě

Sociální sítě
Připojit se ke konverzaci
Facebook Instagram twitter

Newsletter

Newsletter
Přihlaste se k odběru našich  NEWSLETTER